» آشپزی » انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۷

کد مطلب : 14285

انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف

در مطلب قبلی غذالند با این عنوان، انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف نیز بیان کردیم که برای هر غذایی یک ادویه خاص و منحصربه فرد وجود دارد که با افزودن …

انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف (۲)

در مطلب قبلی غذالند با این عنوان، انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف نیز بیان کردیم که برای هر غذایی یک ادویه خاص و منحصربه فرد وجود دارد که با افزودن آن طعم و عطر غذای شما بسیار متفاوت خواهد شد. البته در هنگام ترکیب کردن این ادویه ها به ذائقه خانواده خود نیز توجه داشته باشید. گاهی اوقات به دلیل حساسیت برخی از افراد به یک نوع خاص از ادویه جات بهتر است که از استفاده کردن از آن در هنگام طبخ غذا پرهیز کنید.

در این مطلب و در ادامه مطلب قبلی به تکمیل این عنوان انواع ادویه ها برای غذاهای مختلف می‌پردازیم و سعی کرده ایم که با معرفی ترکیب مختلف ادویه های معطر غذای مورد طبخ شما را لذیذتر و منحصر به فرد کنیم.

۱. ادویه مخصوص فلافل

در زمان آماده کردن مواد فلافل در منزل می توانید با افزودن این ادویه ها، غذای خود را مانند انواع ساندویچ فروشی های معروف بیرون، خوشمزه و خاص کنید. فقط لازم است که پودر جوز هندی، پودر انبه، زرد چوبه و فلفل سیاه را به غذای خود اضافه کنید؛ فلافل شما خاص و خوشمزه خواهد شد.

۲. ادویه مخصوص آبگوشت

در هنگام طبخ آبگوشت خانگی و خوشمزه خود، اضافه کردن ادویه هایی چون پودر لیمو عمانی، زیره سیاه، زیره سبز، پودر تخم گشنیز، پودر دارچین، زردچوبه و فلفل سیاه طعم و عطر غذای شما را متفاوت خواهد کرد.

۳. ادویه مخصوص ماکارونی

ادویه مخصوص ماکارونی که می‌تواند عطر و طعم غذای شما را مخصوص به نوع دستپخت شما کند، ادویه جاتی چون آویشن، ریحان، سیر، رزماری، نمک و فلفل سیاه می ‌باشد.

۴. ادویه مخصوص خورش قیمه

اگر می خواهید که خورش قیمه را در منزل به صورت خاص و مجلسی طبخ کنید بهتر است که از ادویه هایی چون گرد لیمو عمانی، زعفران، ادویه گوشتی، زردچوبه و فلفل سیاه در زمان طبخ بهره ببرید. هر یک از این ادویه ها، طعم خاصی را به غذای شما خواهند داد و ترکیب آن ها یک غذای فوق العاده را برای شما به وجود خواهد آورد.

۵. ادویه مخصوص لازانیا

در هنگام طبخ لازانیا در منزل حتماً از ادویه مخصوص آن استفاده کنید. صرفاً لازم است که چند ادویه مختلف چون جوز هندی، پودر لیمو، آویشن، رزماری، پودر سیر، پودر پیاز، سماق، فلفل قرمز و نمک را در ترکیب و در زمان طبخ لازانیا استفاده کنید. مطمئناً با ترکیب این ادویه های خاص در هنگام طبخ لازانیا، غذای شما خوشمزه و منحصر به فرد خواهد شد.

۶. ادویه مخصوص گوشت

در هنگام طبخ گوشت برای هر نوع خورشتی می توانید از ترکیب این چند نوع ادویه برای مزه دار کردن گوشت و طعم عالی آن استفاده کنید. به این منظور فقط ادویه جاتی چون تخم گشنیز، پودر زنجبیل، پودر زیره، دارچین، پودر پاپریکا، پودر میخک، پودر هل، برگ بو، چیلی، پودر سیر، زردچوبه و فلفل سیاه را در غذا ترکیب کنید.

هر یک از انواع ادویه جاتی که در این مطلب ذکر کردیم، دارای خواص و فواید بسیار مفیدی برای سلامتی بدن می باشد. به عنوان مثال استفاده از زعفران، این طلای سرخ، در هنگام طبخ علاوه بر عطر دل انگیز و فوق العاده ای که به غذا می افزاید، به دلیل طبع گرم آن باعث برطرف کردن استرس و اضطراب و آرامش‌ بخشی بدن می‌ شود. زعفران موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و سلامت دستگاه قلب و عروق شده و صدها فایده دیگر برای بدن و حفظ سلامتی دارد.

از این رو استفاده از هر یک از این ادویه‌ ها هم عطر و طعم‌ غذای شما را متفاوت خواهد کرد و هم سلامتی را برای شما به ارمغان خواهد داشت.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آشپزی
دیدگاه ها:
Notify of
guest
تعداد نظرات مطرح شده  0
Inline Feedbacks
View all comments