آخرین مطالب

» رژیم و تغذیه » ۷ دسته از غذاهایی که می توانند شما را چاق و چربی هایتان را اضافه کنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۷:۰۴

 کد خبر: 18207

۷ دسته از غذاهایی که می توانند شما را چاق و چربی هایتان را اضافه کنند

امروزه اکثر مردم به دنبال لاغر شدن و کاهش وزن هستند اما در این میان کسانی هم هستند که برای رسیدن به تناسب اندام نیاز به افزایش چربی و بالا بردن وزن …

غذاهای چاق کننده

امروزه اکثر مردم به دنبال لاغر شدن و کاهش وزن هستند اما در این میان کسانی هم هستند که برای رسیدن به تناسب اندام نیاز به افزایش چربی و بالا بردن وزن خود دارند. معمولا در سایت های پزشکی و غذایی و در کل در فضای مجازی تمام صحبت ها و پند های پزشکی برای کاهش وزن و رژیم های لاغری است، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی ۷ دسته از غذاهایی بپردازیم که وزن شما را افزایش خواهند داد.

البته باید توجه کنید که در خوردن این غذا ها زیاده روی نکنید زیرا می تواند عوارض جانبی زیادی در پی داشته باشد.

نوشیدنی های شیرین و گازدار

نوشیدنی های گازدار و شیرین می توانند چاق کننده ترین مواد غذایی برای بدن انسان باشند و نوشیدنی هایی که شکر آن ها را شیرین کرده است، ماده غذایی مفیدی ندارند و تنها مقدار زیادی کالری به بدنتان اضافه خواهند کرد.

پژوهش ها نشان داده است که افرادی که نوشیدنی های گازدار مصرف می کنند احتمال چاق شدنشان از بقیه بیشتر است. به یاد داشته باشید مصرف این نوشیدنی ها ارتباط مستقیمی با چاقی و دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و سرطان دارد.

قهوه شیرین شده با شکر

برای افرادی که نمی خواهند اضافه وزن پیدا کنند بهتر است قهوه را بدون شکر مصرف کنند. اگر قهوه شیرین شده باشد اندازه دور کمرتان را افزایش می دهد و مصرف مداوم آن با شکر شما را چاق می کند.

بستنی ها

بستنی ها سرشار از شکرند و بیشتر به عنوان دسر مصرف می شوند. بستنی ها قادرند کالری زیادی را به وعده های غذاییتان اضافه کنند. برای این که مصرف بستنی ها برایتان مفید باشد بهتر است از انواع پروتئین دار آن استفاده کنید.

پیتزا های نیمه آماده

این پیتزا ها یکی از محبوب ترین غذاها بین اقشار جوان و کودکان است. پیتزاها چاشنی زیادی دارند. گوشت های فراوری شده که در پیتزا مورد استفاده قرار می گیرند بسیار نمک سود شده و شور هستند. مصرف این گوشت ها باعث چاقی می شود.

دونات ها و شیرینی جات

دونات ها و شیرینی ها کالری زیادی دارند و دارای آرد خالص، چربی های اضافی و شکر زیاد هستند. اگر دچار اضافه وزن هستید و از طرفی نمی توانید از خوردن شیرینی دست بردارید، سعی کنید شیرینی هایی با اندازه کوچک انتخاب کنید. اگر می خواهید با خوردن شیرینی وزن خود را بالا ببرید مواظب خطر دیابت هم باشید.

سیب زمینی سرخ شده و چیپس

سیب زمینی سرخ کرده از محبوب ترین غذاهای روی زمین است و کمتر کسی هست که از این غذا خوشش نیاید. سیب زمینی سرخ شده حدود ۱۴۰ کیلو گرم وزن و ۴۲۷ کالری انرژی دارد. سیب زمینی های سرخ شده پر از کالری و نمک اند.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی طبیعی از معدود مواد غذایی است که هم چاق کننده است و هم برای سلامتی فائده دارد. مواد اولیه آن بادام زمینی برشته شده و کمی نمک است. کره های بادام زمینی صنعتی، به جز این ها، شکر و چربی های گیاهی هیدروژن دار شده دارند و کالری زیادی را به بدن فرد وارد می کنند.

به یاد داشته باشید اکثر غذاهایی که منجر به چاق شدن بدن می شوند، عوارض جانبی برای بدن به همراه می آورند. به همین دلیل توصیه غذالند به شما این است که در مصرف این غذاها جانب احتیاط را رعایت فرمایید.


برچسب ها : ,
دسته بندی : رژیم و تغذیه
ارسال دیدگاه