آخرین مطالب

» روانشناسی » اولویت همسر یا والدین؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۲

اولویت همسر یا والدین؟

در ادامه مقاله به بررسی مسأله اولویت میان همسر و والدین می‌پردازیم. ضمن اینکه در چنین موقعیت‌هایی می‌توانید از مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان
اولویت همسر یا والدین ؟

اولویت همسر یا والدین ؟

اولویت همسر یا والدین؟ اولویت شما در زندگی کیست؟ پس از ازدواج ارتباطات و اعضای خانواده هر فرد گسترش پیدا می‌کند و اولویت دادن به همسر یا والدین به یکی از چالش‌های زندگی تبدیل می‌شود. در ازدواج مسئولیت فرد در مدیریت روابط افزایش می‌یابد. زوج‌ها برای ایجاد زندگی مشترک موفقیت‌آمیز نیاز به استقلال از والدین دارند و اینکه همسرشان در اولویت باشد. ایجاد تعادل بین همسر و والدین یکی از اصول مهم در زندگی مشترک موفق است.

در ادامه مقاله به بررسی مسأله اولویت میان همسر و والدین می‌پردازیم. ضمن اینکه در چنین موقعیت‌هایی می‌توانید از مشاوره خانواده در این زمینه کمک بگیرید.

اولویت همسر یا والدین | مسأله این است

ازدواج یعنی شما فردی را انتخاب می‌کنید که او را دوست دارید و می‌خواهید باقی زندگی خود را با او سپری کنید. پس از ازدواج زوجین باید بیش ترین توجه و حمایت خود را نثار همسرشان کنند. مسلم است که پدر و مادر نیز نقش بسیار مهمی در زندگی هر شخص دارند و نباید پس از ازدواج آن ها را به حال خود رها کرد. چه بسا والدین در سنی هستند که بیش از گذشته به فرزند خود نیاز دارند.

زوجین باید توجه داشته باشند که رابطه‌ای با خانواده خود برقرار کنند که همسرشان نیز از آن راضی و خشنود باشد.

دلایل در اولویت بودن همسر

همان طور که گفته شد پس از ازدواج، همسر اولویت اول زندگی مرد می‌شود. برخی از دلایل اصلی این موضوع به این ترتیب هستند:

اولویت همسر یا والدین | نشان احترام به همسر

همسر شما فردی است که باید تمام زندگی خود را با او سپری کنید و نزدیک ترین فرد به شماست. در صورتی که همسرتان بداند شما به او اهمیت می‌دهید و او را در اولویت زندگی خود قرار داده اید، احساسش نسبت به شما عمیق‌تر و پایدارتر می‌شود. مردی که به همسرش توجه نمی‌کند و همانند دوران مجردی تمام توجه خود را نثار والدینش می‌کند، اعتماد همسرش را از دست می‌دهد و با مشکلات جدی در زندگی مشترک خود مواجه می‌شود.

نشانه ازدواجی محکم و با ثبات

وقتی که همسرتان را اولویت زندگی خود قرار می‌دهید، به دیگران و به خودتان اثبات می‌کنید که اردواج موفق و با ثباتی داشته‌اید. برای مثال وقتی شما مادرتان را اولویت اول برای دردودل کردن خود قرار دهید و از مشکلات جزئی زندگیتان با او بگویید، ممکن است نگرش مادرتان در مورد همسرتان تغییر کند و فکر کند شما ازدواج شکست خورده‌ای داشته‌اید. وقتی همسرتان در اولویت باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که شما چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید.

بودن همسر تا آخر عمر

این حقیقت است که والدین تا ابد زنده نمی‌مانند و روزی از دنیا می‌روند. حتی فرزندان نیز روزی ازدواج می‌کنند و به سراغ زندگی خود می‌روند. در آن زمان تنها کسی که برای شما می‌ماند همسرتان است. در صورتی که در طول عمر والدین، به آن ها عشق ورزیده باشید و به آن ها احترام گذاشته باشید، وجدانی راحت دارید و به راحتی باقی عمر خود را در کنار همسرتان می‌گذرانید.

سخن آخر

در نهایت اینکه اولویت با همسر است یا والدین را شما تعیین می‌کنید. والدین و همسر هردو عضو مهمی از زندگی خصوصی هر فرد هستند و بی‌توجهی به هر یک از آن ها پیامدهای نامطلوبی برای فرد دارد. زن و مرد بالغ باید بتوانند در زندگی تعادل را برقرار و بین همسر و والدین به انصاف رفتار کنند. طرفداری بی جای زن و شوهر از یکدیگر یا والدین باعث ایجاد مشکل و بی‌اعتمادی دیگران به آنها می‌شود و حتی زندگی مشترک آنها را نیز با مشکل مواجه می‌کند.داشتن رابطه عاطفی قوی با والدین در زندگی مشترک نیز بسیار ضروری است و موجب آرامش در خانواده می‌شود.


برچسب ها :
دسته بندی : روانشناسی
اشتراک گذاری
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments