آخرین مطالب

» گردشگری » کوه Emei تبلوری از تاریخ چین به همراه تصاویر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۷:۲۱

 کد خبر: 20852

کوه Emei تبلوری از تاریخ چین به همراه تصاویر

اگر به این عکس نگاه کنید و شروع به زمزمه آهنگ سایمون و Garfunkel کنید هیچ‌کس شما را سرزنش نمی‌کند . این پل زیبا که در جنوب منطقه سیچوان واقع‌ شده، یک …

اگر به این عکس نگاه کنید و شروع به زمزمه آهنگ سایمون و Garfunkel کنید هیچ‌کس شما را سرزنش نمی‌کند . این پل زیبا که در جنوب منطقه سیچوان واقع‌ شده، یک اثر معماری است که به زیباترین شکل ساخته ‌شده است. این مکان بخشی از منطقه تماشایی کوه Emei، یکی از میراث جهانی یونسکو و شامل بزرگ‌ترین مجسمه بودای جهان است. جای تعجب ندارد که این منطقه برای گردشگران سراسر جهان مهم است زیرا آن‌ها می‌توانند از پل و انعکاس آن در آب زیر پل عکس بگیرند.

بازتاب پل زیبا در چین تصویری متقارن در آب ایجاد می‌کند

کوه Emei از اهمیت تاریخی زیادی برخوردار است؛ چرا که نخستین معبد بودایی چین در قرن اول میلادی در این منطقه ساخته ‌شده است. مجسمه غول‌پیکر لشان در قرن هشتم میلادی در کوهستان برای نادیده گرفتن تقاطع سه رودخانه حکاکی شده بود. مجسمه ایستاده بودا با قد ۲۳۳ فوت (۷۱ متر) یک دستاورد شگفت‌انگیز در تاریخ باستان محسوب می‌شود. پل هاوشنگ که اغلب تحت‌الشعاع این بنای یادبود قرار دارد، خیلی خیره‌کننده نیست.

این پل در نزدیکی مجسمه بودا واقع‌ شده است و دو تپه را با معابد و مقبره‌های باستانی به هم متصل می‌کند. پل عابر پیاده نوعی پل هلالی شکل است که اغلب در باغ‌های چین و ژاپن مشاهده می‌شود. تصویر پل در آب منعکس می‌شود و شکل دایره کامل ایجاد می‌کند که تماشایش آرامش‌بخش است. این پل به همراه مجسمه بودای غول‌پیکر تنها برخی از مکان‌های دیدنی هستند که می‌توانید در منطقه کوه Emei مشاهده کنید.

به‌عنوان یکی از چهار کوه مقدس بودایی در چین، مدت‌هاست به‌عنوان یک منطقه حفاظت ‌شده شناخته ‌شده است. این امر باعث شده است درختان، که بسیاری از آن‌ها به هزاران سال قبل بازمی‌گردند شکوفا شوند. در طول قرن‌ها به این معابد باورنکردنی معابدی دیگر اضافه‌ شده و به‌راحتی می‌توان فهمید که چرا مسافران گروه‌، گروه با وسایل نقلیه به این منطقه می‌آیند.

بازتاب پل زیبا در چین تصویری متقارن در آب ایجاد می‌کند

بازتاب پل زیبا در چین تصویری متقارن در آب ایجاد می‌کند

این‌ها تنها برخی از آثار تاریخی تماشایی هستند که در کوه Emei قرار دارند.

بازتاب پل زیبا در چین تصویری متقارن در آب ایجاد می‌کند

منبع: mymodernmet.com


برچسب ها : ,
دسته بندی : گردشگری
ارسال دیدگاه