آخرین مطالب

» سلامتی و تندرستی » چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۶:۲۱

چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم؟

یک متخصص تغذیه گفت: برگشت وزن بسیار خطرناک است و از نظر روحی و جسمی فرد را دچار مشکل می‌کند.

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

باشگاه خبرنگاران جوان: یک متخصص تغذیه گفت: برگشت وزن بسیار خطرناک است و از نظر روحی و جسمی فرد را دچار مشکل می‌کند.

محمد تقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: افرادی که رژیم غذایی می‌گیرند و به دنبال کاهش وزن هستند، برایشان مهم است که پس از اتمام دوره رژیم غذایی بتوانند وزن ایده آل خود را حفظ و یا ثبات وزن داشته باشند.

او تصریح کرد: برگشت وزن بسیار خطرناک و از نظر روحی و جسمی فرد را دچارمشکل می‌کند؛ چراکه انگیزه فرد کامل از بین می‌رود و از نظر جسمی هم متابولیسم بدن کاهش می‌یابد؛ این کار باعث می‌شود اگر فرد دوباره به فکر رژیم غذایی بیفتد کارش سخت‌تر می‌شود و کاهش وزن به کندی پیش می‌رود.

راهکار‌هایی برای تثبیت رژیم غذایی

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: پس از کاهش وزن، معده افراد ناخودآگاه کوچک می‌شود و در صورتی که فقط چند بار پرخوری کنید، دوباره معده به حالت قبل برگشته و باعث افزایش اشتها می‌شود؛ بنابراین تثبیت وزن به معنای پر خوری نیست.

چگونه وزن خود را تثبیت کنیم؟

انوشه افزود: مهمترین نکته در تثبیت وزن سهمیه بندی است به این معنی که اگر فرد قرار است به مهمانی یا رستوران برود، باید از صبح سهمیه صبحانه و ناهار و میان وعده خود را کم کند تا شب، مشکلی از نظر استفاده بیشتر از تنقلات و غذا را نداشته باشد.این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: حتما حداقل نیم ساعت در روز پیاده روی یا ورزش داشته باشید تا متابولیسم بدن شما بالا بماند.

انوشه بیان کرد: افراد اگر تمایل به مصرف مواد غذایی پر کالری مثل شکلات و شیرینی دارند؛ باید طبق آموزش‌های دوران رژیم، مواد غذایی مناسب را جایگزین کنند.

چگونه وزن خود را تثبیت کنیم؟

او ادامه داد: اگر یک روز پر خوری کردید؛ می‌توانید روز بعد با کم خوری و ورزش پر خوری خود را جبران کنید. وعده‌ها و میان وعده‌های خود را کوچک و مکرر میل کنید تا در طول روز گرسنه نمانید.انوشه یادآوری کرد: حتما وعده صبحانه را میل کنید چرا که با حذف صبحانه کل روز احساس ضعف خواهید داشت همچنین در غذای خود از چربی سوز‌هایی مانند دارچین، زنجبیل، چای سبز و سرکه سیب استفاده کنید.

انتهای پیام/


برچسب ها : ,
دسته بندی : سلامتی و تندرستی
ارسال دیدگاه