آخرین مطالب

» سلامتی و تندرستی » ویروس کرونا؛ تلفن همراه خود را چگونه ضدعفونی کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۳

ویروس کرونا؛ تلفن همراه خود را چگونه ضدعفونی کنیم؟

تلفن همراه و به ویژه صفحه‌ی آن از جمله سطوحی است که در طول شبانه‌روز بسیار لمس شده و به طور معمول ضدعفونی …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

تلفن همراه و به ویژه صفحه‌ی آن از جمله سطوحی است که در طول شبانه‌روز بسیار لمس شده و به طور معمول ضدعفونی نمی‌شود.

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: بر اساس شواهد مشخص شده است که ویروس کرونا ممکن است به مدت طولانی بر روی برخی سطوح و اشیا زنده بماند و به افراد سالم منتقل شود.

تلفن همراه و به ویژه صفحه‌ی آن از جمله سطوحی است که در طول شبانه‌روز بسیار لمس شده و به طور معمول ضدعفونی نمی‌شود.

بر اساس مطالعات، ریزقطرات ناشی از عطسه و سرفه‌ی افراد مبتلا به کووید ۱۹ ممکن است تا فاصله دو متری پخش شده و روی سطوح و اشیا بماند.

مقاومت این ویروس برای زنده ماندن بر روی سطوح خارجی، بسیار شبیه به ویروس بیماری سارس است. پژوهشگران بیان می‌کنند که ویروس کرونا بر روی سطوح شیشه‌ای و در دمای اتاق، بین ۹۶ تا ۱۲۰ ساعت (۴ تا ۵ روز) و بر روی سطوح پلاستیکی صیقلی تا ۷۲ ساعت (سه روز) ممکن است زنده بماند.

این موضوع زمانی اهمیت می‌یابد که بدانید، افراد در طول شبانه روز و به طور متوسط ۷۶ بار تلفن همراه خود و ۳۶۸ بار سر و صورت خود را لمس می‌کنند.

نتایج پژوهش انجام شده در مرکز علوم سلامت دانشگاه تنسی ایالات متحده در زمینه بیماری کرونا، نشان می‌دهد که در دمای طبیعی اتاق، ویروس کرونا می‌تواند بر روی سطوحی نظیر صفحه نمایش تلفن همراه تا ۹۶ ساعت (۴ روز) زنده بماند؛ لذا توصیه می‌شود روزانه در چندین نوبت، با دستمال آغشته به آب و صابون، اسپری‌های تهیه شده از ترکیب آب و الکل و یا پرتو‌های نوری فرابنفش (که باکتری‌ها و ویروس‌های نشسته بر سطح گوشی را از بین می‌برند)، صفحه نمایش تلفن همراه خود را ضدعفونی کنید.

با توجه به نحوه‌ی انتقال ویروس کرونا و بقای طولانی مدت آن بر روی سطوح خارجی، توصیه می‌شود در مکان‌های شلوغ، حتی المقدور از گوشی استفاده نکنید و علاوه بر شست و شوی مداوم دست ها، گوشی‌های تلفن همراه خود را نیز حداقل دوبار در هر روز، البته با رعایت موارد ایمنی و عدم آسیب‌رسانی به تلفن همراه، با مواد ضدعفونی نظیر الکل (اتانول) ضدعفونی کنید و تا حد امکان از تماس دست‌های آلوده خود با تلفن همراه و سر و صورت خودداری کنید.

انتهای پیام/

کرونا ، موبایل


برچسب ها : ,
دسته بندی : سلامتی و تندرستی
ارسال دیدگاه