آخرین مطالب

» سلامتی و تندرستی » ویروس کرونا؛ آیا از طریق وسایل گرمایشی از بین می‌رود؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۳

ویروس کرونا؛ آیا از طریق وسایل گرمایشی از بین می‌رود؟

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند که ویروس کرونا در دمای بالا از بین …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند که ویروس کرونا در دمای بالا از بین می‌رود.

ویروس کرونا؛ آیا از طریق وسایل گرمایشی از بین می رود؟

به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از کارشناسان بهداشت به خصوص سازمان جهانی بهداشت عقیده دارند ویروس کرونا در درمای بالا از بین می‌رود؛ بنابراین توصیه می‌کنند هنگام رسیدن به منزل لباس‌های خود را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید تا در صورت وجود ویروس از بین برود.

دانشکده بهداشت و موسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است ویروس کرونا سرمادوست بوده و در دما‌های پایین بهتر زنده می‌ماند. برخی از محققان ادعا می‌کنند این ویروس اگر در دمای ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد برای مدت زمان ۲ تا ۹ روز بسته به نوع سطح، باقی بماند از بین می‌رود. با این حال به دلیل جدید بودن این ویروس، یافته‌ها درباره‌ی آن هنوز قاطع و جامع نیست و نمی‌توان هر ادعایی را به سادگی پذیرفت.

حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا از وسایل گرمایشی، مانند سشوار، اتو و بخارشوی می‌توان برای ضدعفونی کردن وسایل خانه استفاده کرد؟

به طور مستقیم و صریح در منابع به این موضوع پرداخته نشده است، اما بر اساس پاسخ‌هایی که سازمان جهانی بهداشت به برخی سوالات داده، استفاده از خشک کن‌های برقی در سرویس‌های بهداشتی به تنهایی برای از بین بردن این ویروس کافی نیست؛ اما استفاده از آن‌ها پس از شستشوی مناسب دست‌ها مانعی ندارد. از سوی دیگر سازمان طب ملی انگلستان توصیه کرده برای ضدعفونی از محلول‌های الکلی استفاده شود و هیچ روش ضدعفونی دیگری را علمی نمی‌داند.همچنین توصیه شده است که از گرم‌ترین درجه‌ی آب برای شستشوی لباس ها، ملحفه و پتو استفاده شود.

با توجه به شواهد موجود، ادعایی بر موثر بودن وسایلی، چون سشوار، اتو و بخارشوی جهت ضدعفونی کردن وجود ندارد؛ لذا توصیه می‌شود از روش‌های مطمئن‌تری، همچون استفاده از محلول‌های ضدعفونی مناسب و رعایت بهداشت فردی نظیر شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی جهت پیشگیری از انتقال این بیماری بهره برد.

انتهای پیام/


برچسب ها : ,
دسته بندی : سلامتی و تندرستی
ارسال دیدگاه