آخرین مطالب

» دانستنیهای تغذیه » نحوه صحیح غذا خوردن در ماه رمضان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۲۳:۰۷

نحوه صحیح غذا خوردن در ماه رمضان

با نزدیک شدن به ماه رمضان این دغدغه برای همه پیش می آید که در این روزها از چه مواد غذایی استفاده کنند تا روزهای طولانی و گرم تابستان را راحت تر سپری …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان
ماه رمضان غذاخوردن نحوه صحیح غذا خوردن سرزمین غذا غذالند

با نزدیک شدن به ماه رمضان این دغدغه برای همه پیش می آید که در این روزها از چه مواد غذایی استفاده کنند تا روزهای طولانی و گرم تابستان را راحت تر سپری کنند.همان طور که می دانید چندین سال است که ماه مبارک رمضان با روزهای گرم سال مصادف شده است و همین امر مردم را بر آن داشته تا با توجه به وضعیت آب و هوایی غذاهای متناسب با این فصل برای این ایام استفاده کنند تا هم انرژی لازم را به بدن برساند و هم با توجه به گرمای هوا باعث تشنگی بیش از حدشان نشود.

میوه های تازه و سبزیجات به بازگرداندن تعادل آب و نمک بدن کمک می کنند. مواردی مانند انجیر و آلو بخارا مخصوصا به جلوگیری و تسکین یبوست کمک می کنند.در قسمت های بعدی اطلاعات بیشتری در مورد نحوه غذاخوردن در زمان سحر و افطار را برایتان بازگو می کنیم.

غلات سبوس داری که انرژی پایدار دارند و به صورت ناگهانی قند خون را بالا نمی برند استفاده کنید. کربوهیدرات ها را بیشتر برای وعده افطار استفاده کنید تا سطح گلوکز پایین خونتان افزایش پیدا کند.ماهی، مرغ، گوشت بدون چربی، شیر سویا، شیر بادام، لبنیات تخمیر شده مانند ماست و پنیر ( شیر کامل ممکن است هضمش سخت باشد و باعث نفخ شود ) منابع غنی آمینو اسید ها، کلسیم، منیزیم و پتاسیم هستند که می توانند بافت عضلانی را بازسازی کنند و همچنین از گرفتگی عضلات و خستگی نیز پیشگیری نمایند.

آنچه که در هنگام روزه داری بسیار مهم است این است که اول از همه آب مورد نیاز بدن تامین شود.دوم اینکه حداقل ۶ ساعت در روز بخوابید و سوم که از همه مهمتر است این است که تمامی وعده های غذایی خود را در یک وعده جبران نکنید و اجازه دهید که انرژی لازم به مرور به بدنتان برسد.در ماه رمضان تا آنجا که امکان دارد از غذاهای خانگی و سالم استفاده کنید و مصرف غذاهای فرآوری شده و فست فود را تا حد امکان کاهش دهید.


برچسب ها :
دسته بندی : دانستنیهای تغذیه
ارسال دیدگاه