» آشپزی » معرفی ۱۰ غذای پر طرفدار و خوشمزه عربی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۲۱:۲۲

کد مطلب : 16713

معرفی ۱۰ غذای پر طرفدار و خوشمزه عربی

مثل کباب کوبیده خودمان که در هر جایی از یک شهر با یک طعم مزه و شکل و ظاهری متفاوت درست می‌شود، غذای عربی هم که جای خود را دارد و در هر کشور بسته به …

معرفی 10 غذای پر طرفدار و خوشمزه عربی

خوراک های عربی معمولا متعلق به محدوده ترکیه، عراق، سوریه، اردن، لبنان، فلسطین، سوریه، قبرس و مصر هستند. اما فرهنگ و آشپزی چیزی نیست که بتوان فقط به یک محدوده و مکان و زمان اختصاص داد. به همین دلیل از ایران تا مراکش شامل این فرهنگ و محدوده غذایی می ‌شود. بعضی‌ ها فکر می کنند و یا توقع دارند که همه غذا ها در همه جا به یک صورت سرو شوند و یک مزه بدهند اما هرگز این گونه نخواهد بود.

مثل کباب کوبیده خودمان که در هر جایی از یک شهر با یک طعم مزه و شکل و ظاهری متفاوت درست می‌شود، غذای عربی هم که جای خود را دارد و در هر کشور بسته به نوع طبخ، مزه و شکل متفاوتی دارد.

حال در این جا با هم ۱۰ نوع غذای مورد استفاده در منو های عربی را می بینیم :

سالاد تبوله

سالاد تبوله بسیار مناسب گیاه خواران است. محتویات اصلی این سالاد خوش رنگ، سبزی جعفری، گوجه فرنگی، بلغور، نعناع و پیاز است که به صورت خیلی ریز خرد می‌ شوند. برای مزه دار کردن و خوشمزه تر شدن این سالاد می توان از روغن زیتون، نمک و آبلیمو استفاده کرد.

blank

سالاد فتوش

سالاد فتوش یک سالاد خوشمزه از کشور لبنان با اساس نان عربی پیتا است که به صورت سرخ شده یا تنوری به عنوان کروتان استفاده می‌ شود. مواد اصلی این سالاد: کاهو، خیار، ترب، گوجه فرنگی، خرفه، پیاز، سماق، نعناع، آب لیمو و روغن زیتون است. اما در کشورهای دیگر بسته به ضائقه، موادی نظیر پنیر فتا، جعفری، زیتون، سیر و … را به آن اضافه می‌کنند.

blank

حمص

از نظر لغوی، حمص در زبان عربی به معنی نخود است و نام کامل این اشتها آور، نخود و ارده است .حمص یک خوراکی فوق العاده خوشمزه خاور میانه ای است که با طعم خاص خودش، باعث افزایش اشتها شده و در سینی های مزه به عنوان پیش غذا سرو می شود. مواد اصلی حمص، پوره نخود پخته شده، ارده، سیر، روغن زیتون، آبلیمو نمک و فلفل است.

blank

بابا غنوش

بابا غنوش هم مانند حمص، یک پیش غذای اشتها آور است که از بادنجان تنوری، ارده، روغن زیتون و سیر تهیه می‌شود. تقریبا بابا غنوش را می شود معادل میرزا قاسمی خودمان دانست. البته در برخی فرهنگ ها، بابا غنوش را با فلفل دلمه‌ای کبابی، جعفری و ادویه ‌های دیگر هم تهیه می‌کنند که مزه خیلی خوبی دارد.

blank

شیش طاووق

از نظر لغوی، شیش یعنی سیخ و طاووق به معنی مرغ است که شیش طاووق تقریبا همان جوجه کباب خودمان است که با ماست روغن و ادویه ‌های نسبتا تند مزه دار شده و در اکثر کشور های عرب زبان و حاشیه آن ها مثل ایران و ترکیه در رستوران های خاص طبخ می شود.

blank

شیش کباب

شیش کباب یا کباب سیخی را می توان یکی از محبوب ‌ترین کباب ‌های کشور های عرب زبان نام برد. شیش کباب از گوشت گوسفند مزه ‌دار شده و به سیخ کشیده شده است که تقریبا شبیه به کباب چنجه خودمان می باشد و بسیار لذیذ و خوشمزه است. در ضمن، تنوع رنگ مواد کباب شده باعث ایجاد ظاهری هیجان انگیز می شوند

blank

کبه

کبه جزو آن دسته غذا های خاورمیانه ‌ای است که بسیار محبوب و با ظاهری زیبا می باشد. مواد اصلی طبخ کبه، بلغور، پیاز ساطوری و گوشت به همراه ادویه‌ های عربی است. نکته ای که جالب می باشد این است که در هنگام پخت کبه علی رغم سرخ کردنی بودن آن، روغن کمی استفاده می شود.

blank

لحم عجین

لحم عجین به معنی گوشت و خمیر است و در برخی منو ها به پیتزای ترکی یا لبنانی هم معروف است. این غذای خوشمزه عربی، از یک لایه خمیر تشکیل شده که روی آن را گوشت چرخ کرده، پیاز، گوجه فرنگی، جعفری و فلفل تشکیل می دهند

blank

طاجین

طاجین نام یک ظرف سفالی است که یک غذای خوشمزه مخصوص مراکش و کشور های شمال آفریقا با همان نام طاجین در آن سرو می‌شود. محتویات اصلی طاجین، انواع گوشت (مرغ، گوسفند، گوساله و …)، ادویه های خاص مراکشی، سبزیجات و خشکبار است.

blank

کنافه

کنافه از شیرینی های عربی خوشمزه و پرطرفدار است که اصلیتی فلسطینی دارد و همان طور که از نامش پیداست، از رشته های مخصوص تهیه می شود ولی به جز رشته، حاوی پنیر و پسته و شهد شکر زیاد نیز می باشد.

blank


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : آشپزی
ارسال دیدگاه