» بیماری ها و درمان » سوالاتی که به تشخیص افسردگی کمک می کند

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۱

کد مطلب : 29707

سوالاتی که به تشخیص افسردگی کمک می کند

احساس غم و اندوه ممکن است در هر زمان از زندگی ما وجود داشته باشد ، اما افسردگی شرایط دیگری است. افسردگی بسیار عمیق تر است و قدرت ماندگاری بالاتری دارد

سوالاتی که به تشخیص افسردگی کمک می کند

احساس غم و اندوه ممکن است در هر زمان از زندگی ما وجود داشته باشد ، اما افسردگی شرایط دیگری است. افسردگی بسیار عمیق تر است و قدرت ماندگاری بالاتری دارد. این بیماری چیزی فراتر از یک دوره کوتاه احساس اندوه و ناامیدی است. افسردگی می تواند یک احساس ناخوشایند را بصورت مداوم به شما تحمیل کند و همچنین باعث می شود دیگر از کارهایی که قبلاً از انجام آنها لذت می بردید، لذت نبرید.

علاوه بر علائم احساسی ، افسردگی همچنین دارای تعدادی از علائم جسمی است. از جمله علائم جسمی افسردگی می تواند باشد به موارد زیر اشاره کرد:.

  • مشکلات خواب
  • بی نظمی در خوردن غذا و بی اشتهایی.
  • احساس خستگی
  • سردرد
  • دردهای غیر قابل توضیح در سایر قسمت های بدن.

اگرچه افسردگی به هیچ وجه یک بیماری خاموش و بدون علامت نیست ، اما تشخیص آن هنوز دشوار است. کارشناسان تخمین می زنند که فقط یک سوم بیماران مبتلا به افسردگی برای بهبود وضعیت خود تحت درمان قرار می گیرند.

وقتی فردی برای افسردگی به پزشک مراجعه می کند ، پزشک معمولاً در مورد احساسات و تجربیات بیمار سوالاتی را مطرح می کند. همچنین ممکن است آزمایشات غربالگری را انجام داده و معاینات جسمی و آزمایش های آزمایشگاهی را برای یافتن علت پزشکی احتمالی بیماری انجام دهد.

چگونه افسردگی تشخیص داده می شود؟

معاینات پزشکی و بررسی سوابق پزشکی ممکن است سرنخی از دلایل پزشکی یا بیماری های زمینه ای افسردگی به پزشک ارائه دهند. در چنین مواردی ، آزمایش خون یا اشعه ایکس می تواند مشکل را تأیید کند. بیشتر افرادی که قادر به تشخیص علائم افسردگی خود نیستند ، جهت درمان علائم فیزیکی و جسمی افسردگی به پزشک مراجعه می کنند. سردرد ، معده درد ، مشکلات جنسی و بی حالی از شایع ترین شکایاتی است که مبتلایان به افسردگی نزد پزشک می برند.

اگرعلائم شما نشان دهنده افسردگی شما باشد اما علت پزشکی این فرضیه را رد کند ، پزشک معمولاً سوالاتی در مورد احساسات شما از جمله احساس غم و ناامیدی می کند. همچنین از شما سوالاتی درباره تغییرات احتمالی اشتها ، میل جنسی یا الگوی خواب از شما می پرسد همچنین ممکن است از شما سوالاتی مشابه موارد زیر پرسیده شود:.

  • آیا شما یا اعضای خانواده تان تاکنون از افسردگی یا سایر اختلالات روانی رنج برده اید؟ اگر بله ، این اختلال چگونه درمان شده است؟.
  • آیا در زندگی خود احساس رضایت دارید و از آن لذت می برید؟.
  • آیا الکل مصرف می کنید؟ اگر چنین است ، چه زمانی و تا چه اندازه؟.
  • آیا تا به حال به خودکشی فکر کرده اید یا سابقه خودکشی داشته اید؟.
  • آیا شما مواد مخدر (ماری جوانا ، کوکائین ، کراک ، هروئین ، شیشه و …) استفاده می کنید؟ اگر بله ، چه دارویی و تا چه حد و در چه زمان هایی؟.

ممکن است پزشک از شما بخواهد پرسشنامه ای درباره برخی علائم و تغییرات خلقی پر کنید. پزشک شما همچنین ممکن است پرسشنامه مشابهی را براساس مشاهدات و معاینات بالینی شما پر کند ، که ممکن است از پرسشنامه ی ارائه شده توسط بیمار نیز بهتر بوده و به پزشک در تشخیص بیماری افسردگی کمک کند.

ممکن است علائم خود را نپذیرید یا از آن آگاهی نداشته باشید ، بنابراین پزشک از شما می خواهد که با یکی از اعضای خانواده شما ملاقات کرده و از او سوالاتی کند. اگر فرد مشکوک به افسردگی در یک کودک یا نوجوان باشد ، پزشک می تواند قرار ملاقات هایی جهت مصاحبه با والدین ، ​​معلم و مشاور مدرسه بیمار انجام دهد.

هشدار!

مطلب فوق جنبه آموزشی داشته و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت نمایید.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بیماری ها و درمان
ارسال دیدگاه