آخرین مطالب

» سیاسی » دیوار مرزی شش میلیارد دلاری ترامپ فروریخت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۷:۴۸

دیوار مرزی شش میلیارد دلاری ترامپ فروریخت

دیوار مرزی شش میلیارد دلاری ترامپ …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

همشهری آنلاین: وزش بادهای شدید باعث فروریختن بخشی از دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک شد که به دستور دانلد ترامپ در حال ساخته شدن است.

ریختن دیوار مرزی آمریکا با مکزیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، شدت باد به اندازه‌ای بود که صفحه‌های فولادی به بلندی ۹ متر را در مرز میان شهر کالکزیکو در ایالت کالیفرنیا و شهر مکزیکالی در مکزیک به سمت مکزیک خم کرد. هر چند حضور پلیس و نیروهای امنیتی و بستن خیابان مرزی باعث شد در این حادثه به کسی آسیب نرسد.

رئیس جمهوری آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ وعده داده بود دیواری به طول سه هزار کیلومتر در مرز آمریکا بکشد و بخشی از هزینه ۵.۷ میلیارد دلاری آن را از دولت مکزیک بگیرد. هدف از ساختن این دیوار افزایش امنیت در مرز آمریکا و مکزیک و سخت‌تر کردن ورود غیرقانونی و قاچاقی پناهجویان مکزیکی به ایالات متحده اعلام شده است.

پس از مخالفت نمایندگان دموکرات با ساختن گران‌ترین و پرهزینه‌ترین دیوار مرزی تاریخ، ترامپ تهدید کرد پول مورد نیاز را با اعلام شرایط اضطراری از خزانه تامین می‌کند. او بعدها از تصمیم خود عقب‌نشینی و اعلام کرد به سه هزار کیلومتر دیوار بتنی نیاز ندارد و می‌توان موانع فلزی را در بخش‌هایی از مرز جایگزین آن کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سیاسی
ارسال دیدگاه