آخرین مطالب

» روانشناسی » خانم هایی که شب کاری دارند حتما بخوانند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۲۳:۰۲

خانم هایی که شب کاری دارند حتما بخوانند

خانم های شب کار و پر مشغله برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در رابطه با همسر و خانواده باید کارهایی را انجام دهند و از ارتباط عاطفی در خانواده غافل …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

خانم های شب کار و پر مشغله برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در رابطه با همسر و خانواده باید کارهایی را انجام دهند و از ارتباط عاطفی در خانواده غافل نشوند.

رابطه با همسر را با وجود شب کاری چگونه مدیریت کنیم؟

برخی از خانم ها برای داشتن یک زندگی مشترک خوب و رسیدن به آرزوها و اهدافشان ، پا به پای همسرشان کار می کنند . اما کار کردن زنان در خارج از منزل ، زندگی خانوادگی را تحت تاثیر قرار می دهد مخصوصا اگر خانم شغلی مانند پرستاری و… که کارکردن در شیفت شب را می طلبد ، داشته باشد .

برخی از خانم های شاغل ، به دلیل مشغله های شغلی از زندگی خانوادگی و همسر داری و بچه داری وا می مانند و شغل آنها زندگی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد و آنها را دچار مشکل می سازد . اگر شاغل هستید این بخش از نمناک را مطالعه نمایید تا بدانید چطور می توانید رابطه با همسر و اعضای خانواده را حفظ کنید .

برنامه ریزی کنید:

اگر شما شاغل هستید و شب ها باید سرکارتان حاضر باشید ، ارتباط تان را با همسر و اعضای خانواده حفظ کنید و برنامه ریزی نمایید . اوقاتی که در خانه هستید را اگر دائما به خواب و استراحت اختصاص دهید دیگر نمی توانید با همسر و خانواده خود ارتباط برقرار نمایید .

بنابراین با برنامه ریزی در ساعت های مشترک که با همسرتان در کنار هم هستید ، دور هم جمع شوید و با هم گفت وگو کنید و یا به دیدار خانواده ها بروید و فرزند و دوستانتان را فراموش نکنید و در مناسبت های گوناگون شرکت نمایید. هرچند فراهم کردن موقعیت های مناسب برای معاشرت و تفریح با خانواده و دوستان بسیار سخت است اما باید بیاموزید چگونه این موقعیت ها را فراهم کنید و از آنها بهره ببرید .

حفظ رابطه خانواده

از خواب خود بگذرید:

کار کردن در شب برنامه خواب و بیداری شما را دچار مشکل می کند . خانم هایی که دارای مشاغلی چون پرستاری هستند و مجبورند شیفت شب بایستند پس از برگشت به خانه باید به استراحت بپردازند .

اما با این وجود رابطه با همسر چه می شود . این خانم ها بهتر است گاهی به خاطر همسر از خواب خود بگذرند و به چند ساعت خواب بسنده کنند البته آنها مجبور نیستند همیشه به خاطر دیگران کمبود خواب داشته باشند .

امور خانه را تقسیم کنید :

اگر خانم خانه شغلی دارد که ساعت آن با همسرش متفاوت است ، طبیعی است که با وجود تفاوت ساعت کاری ، زندگی او روند طبیعی داشته باشد بنابراین خانم نباید سختگیر باشد و همه امور خانه را به عهده بگیرد و باید از تمام اعضای خانواده کمک بگیرد و به هریک وظیفه ای دهد.

تقسیم امور خانه

همه کارها را خودتان انجام ندهید:

پرداخت صورت حساب ها، اجاره کردن خانه، رسیدگی به هزینه های جاری خانه، همگی نیاز به برنامه ریزی و وقت دارند. کار کردن در شیفت های شبانه باعث می شود که شما نتوانید همه کارها را خودتان انجام دهید بنابراین باید همسرتان بخشی از این کارها را به عهده بگیرد و از شما توقع زیادی نداشته باشد .

به ارتباط عاطفی تان توجه کنید:

اگر شما شاغل هستید و زمان باهم بودنتان اندک است باید برای حفظ ارتباط عاطفی، عادت هایتان را تغییر دهید. یکدیگر را درک کنید و برنامه ریزی داشته باشید و برای زمان با هم بودنتان برنامه ریزی کنید و در این اوقات مشترک بیش از هر چیز به ارتباط عاطفی تان توجه کنید.

ارتباط عاطفی خانواده

نکته :

  • برای داشتن یک زندگی مشترک موفق خانم ها باید در انتخاب نوع کار، محل کار، همکاران و… دقت کنند.
  • خانم ها نباید کارهایی را انتخاب کنند که دارای شرایطی سخت و سنگین هستند زیرا کار باید با روحیات خانم ها سازگارباشند.
  • اگر برای زندگی زناشویی بهتر مجبور به کار کردن هستید ، باید با همسرتان صحبت کنید که به شما در کارهای خانه، تربیت فرزندان و… کمک کنید.

توصیه به مردانی که همسرشان شاغل است :

مردانی که همسر شاغل دارند باید در امور خانه به آنها کمک کنند و با هم به تفریحات سالم بپردازند .


برچسب ها :
دسته بندی : روانشناسی
ارسال دیدگاه