» راه موفقیت » تغییر مسیر زندگی با ۱۸ فیلم تاثیر گذار

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۹:۳۷

کد مطلب : 23160

تغییر مسیر زندگی با ۱۸ فیلم تاثیر گذار

۱۸ فیلم تاثیر گذار که شاید بتواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد! ببعضی فیلم‌ها هستند که پس از یک بار دیدن، به‌کلی فراموش می‌شوند. اما برخی دیگر، تا …

18 فیلم تأثیرگذار که می‌توانند زندگی هر زنی را تغییر دهند

۱۸ فیلم تاثیر گذار که شاید بتواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد! ببعضی فیلم‌ها هستند که پس از یک بار دیدن، به‌کلی فراموش می‌شوند. اما برخی دیگر، تا مدت‌های طولانی در ذهن‌مان باقی می‌مانند و گاهی حتی تأثیر آنها می‌تواند جنبه‌هایی از زندگی‌مان را تغییر دهد. فیلم‌هایی نیز هستند که اساسا برای زنان ساخته شده است و هر زنی باید آنها را ببیند. از ساخت بعضی از این فیلم‌ها سال‌ها می‌گذرد، اما هنوز هم در تاریخ سینما ماندگار هستند.۱۸ مورد از این فیلم‌ها در این مطلب معرفی شده‌اند که در ادامه می‌خوانید.

۱. زندگی مانند گل سرخ (La Vie en Rose)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - زندگی مانند گل سرخ

این فیلم زندگی ادیت پیاف (خواننده‌ی فرانسوی) را روایت می‌کند. زنی که نبردی طولانی را برای گرفتن حق خود از زندگی، خوانندگی و عشق پشت‌ سر گذاشت. این فیلم با زیبایی هرچه تمام‌تر حال و هوای پاریس را در دوران زندگی پیاف ترسیم می‌کند. پاریس در آن زمان شهری بود که فقط غریبه‌ها را می‌فریفت و آن‌ها تصور می‌کردند که آن‌جا شهر روشنایی و رؤیاهای عاشقانه است.

۲. جی.آی. جین (G.I. Jane)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - جی. آی جین

فیلمی که هیچ صحنه‌ی پیچیده یا عجیب و غریبی ندارد. همه چیز به‌سادگی روایت می‌شود. جی.آی. جین یکی از معدود فیلم‌هایی است که نشان می‌دهد قدرت روح انسان، به‌ویژه قدرت روح زنان، چقدر زیاد است. این فیلم صحنه‌هایی فراموش‌نشدنی دارد که آن را تبدیل به یک اثر کلاسیک کرده‌اند.

۳. لبخند مونالیزا (Mona Lisa Smile)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - لبخند مونالیزا

این فیلم مضامین بسیار عمیقی دارد و ارزش والای انسان، شهامت و پایداری برای رسیدن به هدف را نشان می‌دهد. این فیلم از فمینیسم دفاع نمی‌کند، اما از مردم جهان می‌خواهد تا دیدگاه‌شان را در مورد زنان تغییر دهند.

۴. دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - دختر میلیون دلاری

این فیلم درباره‌ی دختری است که می‌خواهد به یک قهرمان بوکس تبدیل شود، بنابراین احتمالا نباید انتظار یک فیلم شاد را داشته باشید. مضمون فیلم نشان می‌دهد که زندگی بی‌اندازه بی‌رحم و سخت است و فقط افراد شجاع و مصمم هستند که تسلیم چالش‌های آن نخواهند شد. کلینت ایست‌وود (کارگردان فیلم) موقعیت‌های ظریف فیلم را به‌زیبایی به تصویر کشیده است و طوری از بازیگر زن خود بازی گرفته است که انگار با این نقش زندگی می‌کند.

۵. شیطان پرادا می‌پوشد (The Devil Wears Prada)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - شیطان پرادا می پوشد

دنیای مد، زیبا اما بی‌رحم است. کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند یک ستاره را یک‌شبه از اوج موفقیت و شهرت به زیر بکشاند. با این‌که این دارم-کمدی شبیه بسیاری از فیلم‌های دیگر است ولی بازی درخشان مریل استریپ و آن هاتاوی سبب شده است که این محصول عالی با دیگر فیلم‌ها تفاوت‌هایی داشته باشد.

۷. جاده‌ی انقلابی (Revolutionary Road)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - جاده انقلابی

این فیلم داستان زندگی یک زوج و دو فرزندشان را در دورانی بحرانی در اواسط قرن بیستم در آمریکا روایت می‌کند. این زوج که در نظر اطرافیان‌ بسیار خوشبخت هستند، در زندگی زناشویی‌شان به بن‌بست رسیده‌اند. پیام فیلم این است که هر کسی می‌تواند محیط پیرامون خود را تغییر دهد، اما هرگز نمی‌تواند از خودش فرار کند. کسی که در درون احساس پوچی می‌کند، هرجا برود این احساس را با خود دارد.شاید این داستان زندگی خود ما نیز باشد …

۷. ملکه (The Queen)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - ملکه

این فیلم به دوره‌ای دشوار در زندگی خاندان سلطنتی بریتانیا پس از مرگ شاهزاده دیانا می‌پردازد؛ دوره‌ای که الیزابت دوم به سلطنت رسیده است. حوادث فیلم از زبان هر کدام از شخصیت‌ها مانند ملکه الیزابت، نخست‌وزیر بلر و سایر اعضای دربار روایت می‌شود و می‌بینیم که هر یک چگونه با مرگ دیانا کنار آمدند.

۸. ارین براکوویچ (Erin Brockovich)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - ارین براکویچ

داستان ارین براکوویچ درباره‌ی زنی قوی و در عین حال آسیب‌پذیر است. شرایط زندگی این زن به‌گونه‌ای است که نمی‌تواند تسلیم ضعف‌های معمول زنانه‌ شود. او می‌داند که باید قوی باشد و ناامیدی را کنار بگذارد. او نابغه نیست، اما به دلیل پشتکار و هم‌چنین توجه‌اش به سرنوشت دیگران، درنهایت به چیزی که به نظر غیرممکن می‌رسد دست می‌یابد: او می‌تواند شرکتی بزرگ را از پا درآورد که متهم به آلوده کردن منبع آب شهر است.زمانی که از همه‌جا ناامید می‌شوید این فیلم را ببینید، زیرا بسیار تأثیرگذار است.

۹. فریدا (Frida)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - فریدا

فیلمی تکان‌دهنده درباره‌ی زنی نقاش به نام فریدا که در ۲۰سالگی با دیه‌گو ریورا (هنرمند معروف مکزیکی که مردی ثروتمند و فاسد بود و اختلاف سنی زیادی با فریدا داشت) ازدواج می‌کند. این زن طبیعتی سرکش و انرژی فوق‌العاده‌ای دارد. فیلم صرفا داستان یک هنرمند بااستعداد را روایت نمی‌کند، بلکه زنی را نشان می‌دهد که قبل از هر چیز به عشق و خانواده‌اش اهمیت می‌دهد.موسیقی متن فیلم نیز بسیار زیبا و درخور توجه است.

۱۰. بخور، نیایش کن، عشق بورز (Eat, Pray, Love)

18 فیلمی که هر کسی باید ببیند - بخور نیایش کن عشق بورز

این فیلم براساس زندگینامه‌ی زنی ساخته شده است که به دلیل دست کشیدن از رؤیاهایش دچار افسردگی می‌شود و دیگر در زندگی‌اش احساس رضایت نمی‌کند. بنابراین تصمیم می‌گیرد که راه حلی برای این مشکل بیابد. این فیلم برای غلبه بر افسردگی یک روش کاملا ساده ارائه می‌دهد: سه کشور (یا سه شهر) پیدا کنید که هر سه با یک حرف (در این فیلم حرف i انتخاب شده بود) آغاز شوند. سپس به هر سه سفر کنید و خودتان را کشف کنید.مخاطب ایرانی می‌تواند سه شهر یا کشور را که با حرف «م» آغاز می‌شوند انتخاب کند!

۱۱. الیزابت: عصر طلایی (Elizabeth: The Golden Age)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - الیزابت: عصر طلایی

فیلم دیگری درباره‌ی مشکلات و دشواری‌های زندگی ملکه الیزابت که البته بیشتر از وقایع تاریخی دوران سلطنتش، به زندگی شخصی او پرداخته است. الیزابت زنی است که حق ندارد زندگی خصوصی داشته باشد و حتی از شادی‌های معمولی و کوچک نیز محروم است. شور عشق، خیانت، حادثه، شکوه و عظمت در کنار فیلم‌نامه‌ی بی‌نظیر، لباس‌های فاخر و زیبا و ارتباط عالی بین شخصیت‌ها، اثر حماسی زیبایی پدید آورده است.

۱۲. جایی که قلب آن جاست (Where the Heart Is)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - جایی که قلب آن جاست

یکی از برجسته‌ترین فیلم‌هایی که درباره‌ی عشق، بخشش و دوستی ساخته شده‌اند. در ابتدا به نظر می‌رسد با فیلمی پیش‌پاافتاده و کلیشه‌ای روبه‌رو باشیم. داستان فیلم بسیار ساده است. زنی باردار که معشوقش او را رها کرده، می‌خواهد به زندگی خود ادامه دهد. پیام فیلم این است: زندگی آن‌قدرها که به نظر می‌رسد وحشتناک نیست. قرار نیست هر رویدادی در زندگی سبب شود احساس شکست کنید، به جهان پشت کنید یا اجازه دهید قلب‌تان بشکند.

باید به جلو حرکت کنید و ادامه دهید. بدبختی‌های گذشته را فراموش کنید، به دیگران کمک کنید و از زندگی لذت ببرید. شاید این حرف‌ها را هزار بار شنیده‌ باشید ولی واقعا کلید خوشبختی چیزی جز این نیست.

۱۳. پیام‌آور: داستان ژاندارک (The Messenger: The Story of Joan of Arc)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - ژاندارک

فیلمی بی‌نظیر و عالی که مانند فیلم‌های بزرگ تاریخی (که ممکن است برای بعضی‌ها خسته‌کننده باشند) اصلا کسل‌کننده نیست. سازندگان فیلم به‌خوبی ایمان قوی و روح عدالت‌خواه ژاندارک را به تصویر کشیده‌اند. بازی میلا یوویچ نیز در نقش ژاندارک بسیار درخشان است و مخاطب را مجذوب می‌کند.

۱۴. مرثیه (Elegy)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - مرثیه

فیلمی تکان‌دهنده که مخاطب را تا مدت‌ها درگیر می‌کند. فیلم به شکل‌گیری ارتباط بین یک استاد دانشگاه و دانشجوی جوانش می‌پردازد و نشان می‌دهد چگونه برخی افراد می‌توانند با یک‌دیگر رابطه‌ی روحی و پیوند معنوی عمیق برقرار کنند.

۱۵. آملی (Amélie)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - آملی

آملی دختری با تخیل قوی است. روزی یک جعبه‌ی اسباب‌بازی (که متعلق به سی یا چهل سال پیش است) در حمام منزلش کشف می‌کند و تصمیم می‌گیرد صاحب آن را پیدا کند. او سراسر پاریس را می‌گردد و سرانجام او را پیدا می‌کند و برای خوشحال کردنش به‌طور ناشناس جعبه را به دست او می‌رساند. پس از آن آملی برای خوشحال کردن دیگران به روش‌های غیرمنتظره در زندگی‌شان دخالت می‌کند.

زندگی آملی بر اساس این تصمیم به‌کلی تغییر می‌کند. نگاه‌ کردن‌ گاه و بی‌گاه آملی به دوربین برای برقراری ارتباط با مخاطب، این فیلم را بسیار جذاب کرده است.

۱۶. یک هفته با مریلین (My Week with Marilyn)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - یک هفته با مریلین

بازی در نقش مریلین مونرو همیشه با چالش‌هایی روبه‌رو بوده است، اما میشل ویلیامز به‌خوبی توانست از پس آن بربیاید. این فیلم با نشان دادن زنی از اواسط قرن بیستم که از یک سو جذاب، طناز و با اعتماد به نفس بالا بود و از سوی دیگر دختربچه‌ای بود که از جهان و هر کسی که در آن است وحشت دارد، مضمونی باارزش به مخاطب منتقل می‌کند. با تماشای این فیلم می‌توانید به این باور برسید که رسیدن به هیچ آرزویی غیرممکن نیست.

۱۷. اویتا (Evita)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - اویتا

یک درام موزیکال براساس زندگی اوا پرون، بانوی اول آرژانتین از زمانی که کودکی فقیر بود تا زمانی که به مقام بانوی اول آرژانتین رسید. مدونا به‌خوبی جنبه‌های شخصیت اوا و حتی زوایای تاریک زندگی او ازجمله ترس و جاه‌طلبی‌اش را نمایش می‌دهد.

۱۸. کوکو پیش از شانل (Coco Before Chanel)

18 فیلمی که هر زنی باید ببیند - کوکو قبل از شانل

فیلم در مورد زنی قوی است که از مبارزه با جامعه‌ی محافظه‌کار و رسوم کهنه‌ی آن ابایی ندارد. برخی می‌گویند که این فیلم خسته‌کننده است. اما نگاهی دقیق‌تر نشان می‌دهد که فیلم به‌آرامی و بی هیچ عجله‌ای پیش می‌رود و شاید جذابیت آن در همین باشد. شاید چیزی شبیه به خود زندگی باشد که گاهی آرام است و گاهی چنان باشتاب پیش می‌رود که حتی ذهن‌تان از آن عقب می‌ماند.«اودره توتو» به‌خوبی از پس بازی در نقش شانل افسانه‌ای برآمده است.

برگرفته از: brightside.me


برچسب ها : ,
دسته بندی : راه موفقیت
ارسال دیدگاه