» آشپزی » بهترین ترفند کیک پزی را بیاموزید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۵:۰۶

کد مطلب : 31067

بهترین ترفند کیک پزی را بیاموزید

خوب باید برایتان بگویم که من به عنوان یک آشپز در هفته حداقل یک بار کیک می‌پزم. و نکته جالبی که وجود دارد این است که ترفند کیک پزی من چیست؟ چگونه کیک‌ه

مطالب بیشتر در مورد آشپزی
ترفندهای آشپزی انواع طرح ژله

خوب باید برایتان بگویم که من به عنوان یک آشپز در هفته حداقل یک بار کیک می‌پزم. و نکته جالبی که وجود دارد این است که ترفند کیک پزی من چیست؟ چگونه کیک‌های زیبا، پف‌دار و خوشمزه درست می‌کنم؟ در این مقاله قرار است در خصوص رازهای کیک پزی برایتان بگویم تا انتهای این مقاله همراه ما در مجله آشپزی فودوتو باشید.

ترفند آشپزی کاربردی

بهترین ترفند کیک پزی چیست؟

ترفندهای بسیار زیادی را در این سال‌ها امتحان کرده و بارها و بارها کیک‌های بدمزه! بد شکل! زیادی را پخته‌ام تا به این نتایج رسیدم. در ادامه بیشتر در این مورد با شما صحبت خواهم کرد.

انتخاب دستور مناسب

یکی از از مهمترین مواردی که معمولا فراموش می‌کنیم، دستور تهیه کیک است. بسیاری فکر می‌کنند که می‌توان از هر دستور پختی که در اینترنت دیده‌اند می‌شود استفاده کرد. بسیاری از وب سایت‌ها تنها برای جذب کاربر بیشتر دستور پخت‌ها را قرار می‌دهند پس این نکته مهم را فراموش نکنید. به عنوان مثال برخی دنبال دستور پخت‌ها جواد جوادی هستند و یا رزا منتظمی! پس دستور پخت اولین و مهمترین فاکتور است.

فر را گرم کنید

یکی از عواملی که باعث می‌شود کیک به خوبی پف نکند! گرم نبودن فر است. به همین دلیل معمولا توصیه می‌شود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از اینکه قالب کیک را درون فر قرار دهید آن را روشن کرده تا به اندازه کافی داغ باشد تا پف کیک نخوابد.

اندازه‌ ها مهم‌اند

توجه داشته باشید که در کیک پزی اندازه‌ها بسیار بسیار مهم هستند! به عنوان مثال نمی‌توانید برای افزایش پف کیک از بکینگ پودر بیشتری استفاده کنید. بعلاوه همیشه از یک دستور مناسب استفاده کنید و مطمئن باشید که این دستور توسط یک آشپز حرفه‌ای ارایه شده است.

کدام آرد مناسب است؟

آردی که معمولا ما برای تهیه کیک استفاده می‌کنیم به آرد کیک معروف است؛ آرد کیک شامل گندم آسیاب شده و ۵ تا ۷ در صد پروتئین است. این میزان گلوتن کم است و هنگام خمیر کردن آرد شکل می‌گیرد. این آرد طی فرآیندی سفید می‌شود تا با جذب رطوبت به شکل‌گیری ساختار کیک کمک کند. آرد کیک‌ها معمولا با مقدار زیادی کره و شکر مخلوط می‌شود که بافت نرمی بوجود می‌آورد. اما اگر در خانه زیاد کیک پزی می‌کنید ما به شما آرد همه منظوره را توصیه می‌کنیم.

آرد همه منظوره همان طور که از نام آن مشخص است برای نان، کیک و شیرینی استفاده می‌شود. آرد همه منظوره شامل ۷ تا ۱۲ در صد پروتئین است.

بیش از حد هم نزنید!

همزدن بیش از اندازه کیک باعث می‌شود کیک پف نکند! پس فکر نکنید با داشتن یک همزن برقی مدرن و مجهز می‌توانید تا دلتان می‌خواهد هم بزنید! همزدن را دقیقا تا زمانی که تمام مواد کیک با هم مخلوط شدند ادامه دهید.

دمای مناسب مواد کیک

بسیاری از دستورهای پخت کیک به کره (روغن) و تخم مرغ نیاز است و در همه این دستورها تاکید شده است تا مواد قبل از اضافه شدن به مخلوط در دمای محیط باشند، در غیر اینصورت کیک یا بریده بریده خواهد شد و یا به اندازه کافی پف نخواهد کرد!.

بسته بودن درب فر

معمولا قالب کیک را روی طبقه وسط فر قرار می‌دهند این مساله کمک می‌کند تا کیک نه بسوزد و نه بدون پف باقی بماند. همچنین تا انتهای زمان پخت تحمل کنید و درب فر را باز نکنید، زیرا با باز کردن و ورود هوای سرد داخل فر شانس داشتن کیک پف‌دار را از دست خواهید داد.

خنک شدن کیک

یکی از مواردی که باعث می‌شود کیک خرد شود این است که معمولا بلافاصله بعد از پخت سعی در خارج کردن آن از قالب را دارید. اگر به دنبال داشتن یک کیک درسته و بدون خرد شدگی هستید، توصیه می‌کنم حتما چند دقیقه آن را در هوای آزاد قرار دهید تا خنک شود و سپس آن را از قالب خارج کنید.

همچنین دیگران مطالعه کرده اند:


برچسب ها : ,
دسته بندی : آشپزی
ارسال دیدگاه