آخرین مطالب

» روانشناسی » برای آنان که در جستجوی عشق ماندگارند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۷

برای آنان که در جستجوی عشق ماندگارند

داشتن یک زندگی عاشقانه پایدار کار دشواری است زیرا تمامی رابطه ها کامل نیستند و برای تکمیل شدن آن باید دو طرف به برخی نکات توجه و عمل …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

داشتن یک زندگی عاشقانه پایدار کار دشواری است زیرا تمامی رابطه ها کامل نیستند و برای تکمیل شدن آن باید دو طرف به برخی نکات توجه و عمل کنند.

راه های داشتن یک عشق ماندگار

همه روابط کامل نیستند و برای داشتن یک رابطه کامل باید تلاش کنید. برخی سوءتفاهمات درمورد رابطه مانع رسیدن شما به یک رابطه ماندگار می شود. داشتن رابطه سالم در زندگی مشترک سبب تداوم زندگی می شود. اگر خواهان یک عشق ماندگار و رابطه سالمی هستید ، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید.

رابطه ی سالم چه رابطه ای است ؟

رابطه سالم، رابطه ای است در آن زوج ها به یکدیگر احترام بگذارند ، به هم اعتماد کامل داشته باشند و با هم صادق باشند. هنگام بروز مشکلات از یکدیگر حمایت کنند و ارتباط عاطفی و کلامی عمیقی بین آنها وجود داشته باشد.

عشق ماندگار

برای داشتن رابطه سالم چه کنیم ؟

رمانتیک باشید و به هم عشق بورزید

برای داشتن یک رابطه قوی و سالم ، شریک زندگی خود را دست کم نگیرید و به او توجه و محبت کنید. با کارهای خود به او نشان دهید که دوستش دارید. برای او وقت بگذارید و ساعتی از روز را در کنار هم صرف خوردن قهوه ، تماشای یک فیلم عاشقانه نمایید و همواره او را تحسین کنید که تحسین یکی از عوامل کلیدی در بقای عشق است.

افکار و احساساتتان را با او در میان بگذارید

برای داشتن یک رابطه سالم حرف دل و احساستان را به همسر خود بگویید و آنچه شما را آزار می دهد را با شریکتان به اشتراک بگذارید اما هرگز از او به اشتباه انتقاد نکنید. ارتباط راحت و انتقاد سازنده سبب رشد و تغییر شما و او خواهد شد.

صحبت با همسر

مسئولیت ها را تقسیم کنید

برای داشتن یک رابطه قوی و پایدار به جز مسائل عاطفی ، مسئولیت ها و پرداختن به آنها نیز مهم است. برای اینکه در رابطه مشکلی به وجود نیاید به خصوص اگر هر دو شاغل هستید ، وظایف روزانه خود را به صورت یک تیم انجام دهید و کارهای منزل را به صورت مساوی تقسیم کنید.

چالش ها را به صورت سازنده حل و فصل کنید

در یک رابطه پایدار زوجین زوجین هنگامی که در زندگی با چالشی روبرو می شوند ، با مهارت تمام با احترام گذاشتن به یکدیگر راه حل هایی را می یابند که هر دو نفر راضی باشند.

رابطه جنسی سالمی برقرار کنید

رابطه جنسی در زندگی زناشویی بسیار پراهمیت است تا حدی که رابطه جنسی ناسالم بر زندگی زناشویی اثر می گذارد. زندگی جنسی سالم سبب برقراری ارتباط بهتر بین زوجین می شود پس تعریفی مناسب از رابطه جنسی و خواسته هایتان داشته باشید و در مورد آن با هم حرف بزنید.

اهداف و ارزش های هماهنگ داشته باشید

داشتن ارزش ها و اهداف مشترک موجب متصل باقی ماندن زوجین به یکدیگر می شود و سبب خواهد شد که آنها در یک راه مشترک با هم گام بردارند.

هدف

وقت بیشتری را با هم بگذرانید

زوج های وابسته زمان زیادی را با یکدیگر می گذرانند و فعالیت هایی انجام می دهند که از آنها لذت می برند. نداشتن تفریحات مشترک و اینکه زمان کافی برای ارتباط با همسر خود نگذارید سبب می شود رفته رفته سردتر شوید و نتوانید رابطه سالمی برقرار کنید. پس برای داشتن یک رابطه سالم با یکدیگر ورزش کنید، با دوستان مشترکتان وقت بگذرانید، سفر کنید.

تصمیم به تغییر دادن یکدیگر نداشته باشید

به زندگی اجتماعی یکدیگر احترام بگذارید و همسرتان را با هر عادات اجتماعی که دارد ، بپذیرید و تصمیم به تغییر دادن یکدیگرنداشته باشید.

عقاید خود را آزادانه بیان کنید

در یک رابطه زناشویی پایدار دو طرف در بیان عقاید خود آزاد هستند و عقاید و افکار خود را سرکوب نمی کنند. در رابطه سالم دو طرف از زندگی لذت می برند و احساس اسارت نمی کنند.

علائم هشدار در رابطه

مراقب علائم هشداری که نشان می دهد رابطه خیلی خوب یا سالم پیش نمی رود باشید.

رایج ترین علائم هشدار در رابطه

اگر فقط زمانی با هم ارتباط برقرار می کنید که یکی از شما تحت تاثیر الکل یا موادمخدر باشید ، این رابطه به زودی از بین می رود.

اگر به علت تجربیات سابق اعتماد کردن به همسرتان برایتان سخت است ، هر چه زودتر مشکل خود را برطرف کنید چرا که این مشکل تهدیدی برای زندگی شما محسوب می شود.

اگر شما به جای اینکه وقت خود را با همسرتان بگذرانید ، وقت خود را صرف دیدن برنامه های تلویزیون ، فضای مجازی و یا خوشگذرانی با دوستان می کنید ، رابطه تان با ادامه کارهایتان به مشکل می خورد.

اگر شما به طرف مقابلتان علاقه ای به جز علاقه جنسی ندارید ، رابطه شما یک رابطه خوب و کامل نیست.

اگر دوست ندارید وقتتان را با هم بگذرانید و تفریحات دو نفره داشته باشید ، حتما مشکلی در رابطه شما وجود دارد.

اعتیاد

یافتن عشق ماندگار در زندگی

زمانی که به دنبال عشق هستید، چه چیزی برایتان مهم است؟

وقتی به دنبال عشقی ماندگار هستید، از خودتان بپرسید:آیا حس این رابطه درست است؟ اگر دنبال فرد مناسبی برای تشکیل یک زندگی سالم هستید ، فرد مورد نظر شما باید:

مهربان و احساسی باشد.

شما تنها نباید به ظاهر توجه کنید و در کنار ظاهر باید اخلاقیات او را بررسی نمایید.

فقط توجه به مادیات درست نیست بلکه فرد مورد نظر شما باید ، راستگو ، قابل اعتماد ، خوش رو ، شوخ طبع باشد.

به خانواده او نیز توجه کنید زیرا خانواده او باید دارای ارزش های مشابه با خانواده شما باشند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : روانشناسی
ارسال دیدگاه