آخرین مطالب

» اسرار خانه داری » انواع اشتباهات رایج در تمیز کردن خانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۷:۰۶

انواع اشتباهات رایج در تمیز کردن خانه

خانم های خانه دار در شست و شو و تمیز کردن خانه بدون اطلاعات اشتباهاتی را انجام می دهند که موجب کثیف تر شدن خانه خود می …

انجمن تخصصی رفع اشکال ریاضی به صورت رایگان

خانم های خانه دار در شست و شو و تمیز کردن خانه بدون اطلاعات اشتباهاتی را انجام می دهند که موجب کثیف تر شدن خانه خود می شوند.

۱۰ مورد از اشتباهات شست و شو و تمیز کردن خانه که ممکن است خانه ی شما را کثیف تر کند

بی اطلاع از ماجرا سالهاست که به سبک خودمان روش هایی را در تمیزکردن خانه دنبال می کنیم غافل از اینکه این روش ها در بخش هایی از کار نتیجه ی عکس دارند ؛ مواردی که در بخش نکات خانه داری نمناک گفته ایم .این اشتباهات رایج شست و شو را تصحیح کنید، که این گونه خانه ی شما خواهد درخشید.

۱.استفاده از یک کهنه برای تمیز کردن تمام خانه

چرا کثیف است:

باوجود لکه ها با یک راه حل شست و شو، زمانی که از یک وسیله بی مصرف و کهنه برای چندین لک در اطراف خانه استفاده می کنید، وسیله ی شما چرک های سیاه از سطوح قبلی را هم به خود خواهد گرفت و آن را در هر سطح دیگری که با آن درتماس هستید؛ پخش میکند.

به این معنی ک جرم های حمام برروی کانتر آشپزخانه ، میز غذاخوری در قسمت پذیرایی و هرجای دیگری که کهنه ها استفاده میشوند ؛ خشک میشوند. بدون شک این روش های شست و شوی آشپزخانه ی شما کاملا اشتباه است.

چگونه اشتباهمان را درست کنیم؟

از یک دستمال نمدی برای هر سطح استفاده کنید و یا یک شوینده ی مخصوص لباس های بافت ریز برای هر بخش از خانه تان داشته باشید. این نوع دستمال می تواند داخل ماشین لباسشویی گذاشته شود و یا پس از هر بار استفاده برای ازبین بردن ماده چرب و چرک کاملا تمیز شود (شسته شود) .

تمیز کردن خانه

اشتباه در تمیز کردن خانه با یک دستمال

اشتباه دوم۲:استفاده از یک وسیله گردگیری پوشیده شده از پر

چرا کثیف است:

مهم نیست که چه مقدار تبلیغات برای این وسایل گردگیری انجام شده است “این کار باعث به دام انداختن و محبوس کردن گردوخاک می شود”، وسایل گردگیری پوشیده از پر زمینه ای واضح برای پخش گرد وخاک در اطراف سطوح یا ریختن آن برروی زمین در عوض تمیز کردن آن، هستند.

چگونه این اشتباه را درست کنیم؟

از یک شوینده ی لباس بافت ریز و یا یک دستمال حوله ای قابل مصرف با راهکار شست و شوی مناسب و صحیح ؛بسته به سطح گرد و غبار گرفته شده، استفاده کنید.

اشتباه سوم ۳:جارو برقی را نمی شویید

چرا کثیف است:

زمانی که فیلتر یک جاروبرقی تعویض نشده یا برای مدتها تمیز نشده باشد، نه تنها جاروبرقی قادر به کشیدن گرد و خاک آنگونه که باید باشد نیست، بلکه هم چنین کثیفی به داخل هوا و فرش با خالی کردن خاک و غبار، باز می گردد.

چگونه این اشتباه را درست کنیم؟

کیسه ها یا محفظه های جارو برقی را فورا پس از پرشدن آن، تخلیه یا تعویض کنید. البته درابتدا مجدد بررسی کنید که جاروبرقی بدون سرپوش است.

شست و شوی خانه

اجتناب از شستن جاروبرقی برای تمیز کردن خانه

اشتباه چهارم ۴:قراردادن هر گونه وسایل آشپزخانه داخل ماشین ظرف شویی

چرا کثیف است:

وسایل کوچک تر آشپزخانه مانند دستگاه له کردن سیر و ظرف پنیر، برآمدگی های کوچکی دارند و ماشین ظرف شویی قادر به راه اندازی جریان هوای بخار درون آن نیست. زمانیکه غذا در این وسایل باقی مانده است، می تواند دچار کپک زدگی شود .

چگونه این اشتباه را درست کنیم؟

ماشین ظرف شویی را بردارید و ظروف را بوسیله مایع ظرفشویی و آب داغ بشویید و به گوشه های کوچک و حفره ها توجه ویژه داشته باشید.

اشتباه پنجم۵:قراردادن فوری فرچه ی سرویس بهداشتی داخل سطلش

چرا کثیف است:

اگر یک فرچه ی سرویس بهداشتی بلافاصله داخل نگهدارنده اش پس از استفاده قرارداده شود، جرم ها و رطوبت از سرویس بهداشتی در محفظه ها محبوس،تولید و تکثیر میشوند، این میکروب ها در دفعات بعدی که فرچه مورد استفاده قرار می گیرد، باز تولید می شوند.

چگونه اشتباه مان را درست کنیم؟

پس از تمیزکردن ، اجازه دهید فرچه ی سرویس بهداشتی قبل از بازگرداندن به نگهدارنده ی خود کاملا خشک شود .

اشتباه ششم۶:ماندن کثیفی ها در سینک

چرا کثیف است:

خالی کردن آب یا زباله های مصرف شده ی سینک ها به سرعت موجب رشد میکروب ها و باکتری ها به دلیل رطوبت و نم می شوند. این مسئله شامل زمانی است که غذا ،آب و یا زباله های مصرف شده داخل سینک باقی می مانند.

چگونه اشتباه مان را درست کنیم؟

خشک کردن سینک پس از هربار استفاده می تواند راه حل موثری باشد.

تمیزکاری خانه

نکات تمیز کردن خانه و نظافت سینک ظرفشویی

اشتباه هفتم۷:شست و شو ی زمین

چرا کثیف است :

در زمان جارو کردن کف زمین قبل از تمیزکردن مبل، گرد وخاک و خرده نان ها برروی میزهای غذاخوری ،و قفسه ها؛لازم است که مجدد کف زمین را تمیز کنید.

چگونه اشتباه مان را درست کنیم؟

اتاق را از بالا به پایین تمیز و طبق روال تمیز کنید. از پنجره ها،تمیزکردن میزها، صندلی ها،تخت ها و کناره ها شروع کنید و با کف زمین، شست و شو را پایان دهید.

اشتباه هشتم۸:اسپری کردن شوینده به صورت مستقیم برروی سطوح

چرا کثیف است:

اسپری کردن یک شوینده بصورت مستقیم برروی مبل یا شیشه میتواند منجر به چرب شدن مبل ها ، سطوح و پنجره ها شود، این روش نیز میتواند منجر به کثیفی و گردوخاک چسبناک تر شود.

چگونه اشتباهمان را درست کنیم؟

روش اسپری کردن شوینده برروی یک پارچه ی تمیزکننده ی بافت ریز یا یک دستمال کاغذی قابل مصرف و سپس خشک کردن سطوح قابل قبول و موثر خواهد بود.

اشتباه نهم ۹:ماشین لباسشویی شسته نشود

چرا کثیف است:

سلول های پوستی، کرم پنیرهای خاکی و لک دار لباس ها میتوانند در محکم شدن سرپوش و یا بستن درب ماشین لباسشویی و کمک شوینده تاخیر ایجاد کند. این روش منجر به شست و شوی لباس ها در آبی کثیف میشود.

چگونه اشتباه مان را درست کنیم؟

برای یک شوینده ی ظرفیت بالا، از طولانی ترین و داغ ترین تنظیمات استفاده کنید. در بخش رازهای خانه داری نمناک می خوانید که زمانی که ظرف شوینده تاحدودی پر از آب است، یک لیتر سرکه و یک فنجان جوش شیرین داخل آن بریزید، سرپوش را باز بگذارید و اجازه دهید که حداقل به مدت یک ساعت ترکیبات در چرخه ی توقف انجام شوند، در زمان توقف چرخه سرپوش و هربرآمدگی و شکاف قابل دیدن را تمیز کنید، سپس سرپوش را ببندید و اجازه دهید چرخه ی شست و شو مجددا انجام شود و اگر لازم بود سرکه و جوش شیرین را مجدد استفاده کنید و سپس داخل شوینده را خشک کرده و سرپوش را باز کنید تا کاملا خشک شود.

توجه : بسیاری به واشر ماشین داشته باشید و بیاد داشته باشید که در را برای ایجاد بهترین چرخش هوا ،نیمه باز بگذارید.

تمیزکردن لباسشویی

روشی برای تمیز کردن ماشین لباسشویی

اشتباه دهم۱۰:شستن یک تخته گوشت با مایع ظرفشویی

چراکثیف است :

زمانی که مایع ظرف و آب داغ پس مانده های غذا را از روی یک تخته گوشت برمی دارند، چوب یا پلاستیک برنده اجزای ریز غذا را در خود محبوس می کنند، این تولید باکتری در هر غذایی که درست می کنید ،منتقل میشوند.

چگونه اشتباه مان را درست کنیم؟

آنرا در ماشین ظرفشویی قرار ندهیم!

یک تخته چوبی میتواند دارای ترک و پیچ خوردگی باشد، درحالیکه یک تخته پلاستیکی میتواند در آب داغ ذوب شود و محیط ماشین ظرف شویی را پرحرارت کند. درعوض،تخته های تان را در هیدروژن پروکسید نم دار کنید(خیس کنید) و یااز روش شستن کامل جعبه قاشق ها، یک پیمانه آب و شستن همراه با آب و خشک کردن کامل استفاده کنید.


برچسب ها :
دسته بندی : اسرار خانه داری
ارسال دیدگاه